Banki Spółdzielcze SGB oferują swoim klientom środki na inwestycje ekologiczne, a także pełen dostęp do programów rządowych i samorządowych. Tak szeroki wachlarz narzędzi pomaga w podejmowaniu mądrze zaplanowanych i rentownych inwestycji. Dzięki naszym rozwiązaniom korzysta nie tylko środowisko naturalne, ale także Twój portfel. Inwestycje w rozwiązania ekologiczne oznaczają realne oszczędności w funkcjonowaniu domu, mieszkania, firmy czy gospodarstwa.
Wymień stary piec i przeprowadź termomodernizację swojego domu. Teraz wybrane Banki Spółdzielcze SGB oferują swoim klientom dotację z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego w ramach rządowego programu CZYSTE POWIETRZE.
O PROGRAMIE „CZYSTE POWIETRZE”
Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Pomoże w tym dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego oraz do podwyższonego poziomu dofinansowania.
GWARANCJA CZYSTE POWIETRZE
Ścieżka bankowa w CZYSTYM POWIETRZU przewiduje możliwość objęcia kredytów gwarancjami z Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji (EFPiG), którym dysponuje Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Dzięki tym gwarancjom, wybrane Banki Spółdzielcze SGB mogą zaproponować korzystniejsze warunki kredytu przeznaczonego na finansowanie inwestycji zgodnych z programem.
PROGRAM SKIEROWANY JEST DO OSÓB FIZYCZNYCH, KTÓRE SĄ WŁAŚCICIELAMI/ WSPÓŁWŁAŚCICIELAMI JEDNORODZINNEGO BUDYNKU MIESZKALNEGO LUB WYDZIELONEGO Z NIEGO LOKALU MIESZKALNEGO Z WYODRĘBNIONĄ KSIĘGĄ WIECZYSTĄ.
W ścieżce bankowej PROGRAM PRIORYTETOWY CZYSTE POWIETRZE obejmuje dwie grupy beneficjentów:
Ponadto w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, roczny przychód beneficjenta uprawnionego do podwyższonego poziomu dofinansowania, z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej za rok kalendarzowy, za który ustalony został przeciętny miesięczny dochód wskazany w zaświadczeniu, nie przekracza trzydziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów obowiązującym w grudniu roku poprzedzającego rok złożenia wniosku o dofinansowanie.
NA CO DOFINANSOWANIE? |
|
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O GWARANCJI