Lekcja w Banku

dodano: 2018-12-13

Niesamowicie zdolni uczniowie Szkoły Podstawowej w Pustkowie Wiczkowskim wzięli udział w lekcji dotyczącej pracy w Banku Spółdzielczym w Kobierzycach, którą prowadziła pani Marta Puć-Patryło. Lekcja została zorganizowana dla klas 7 i 8 a traktowała o trudnym wyborze ścieżki kariery.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie stanowiska pracy są w Banku oraz jakie należy mieć umiejętności i zdolności aby praca dawała satysfakcję. W pierwszych minutach, jeszcze nieco onieśmieleni twierdzili zgodnie, że ich ulubionym przedmiotem w szkole jest WF, i absolutnie nigdy w Banku pracować nie będą. Jednak kiedy trochę się otworzyli, przyznali, że również inne przedmioty, te uważane za trudniejsze ich fascynują. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie zmierzyli się z Umową o kredyt gotówkowy a także z Taryfą opłat i prowizji. Zapewniamy, że czytanie ze zrozumieniem mają opanowane! Szybko potrafili odnaleźć główne zasady umowy, i wyciągnęli najważniejsze informacje na temat kredytu. Podobnie rozprawili się z Taryfą opłat i prowizji. Sprawnie porównali ofertę rachunków dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych i trafnie wybrali najatrakcyjniejszą.

Młodzież odegrała również scenki z życia bankowego. Doskonale wcielili się w role opiekuna klienta oraz klienta. Podczas tego teatralnego wystąpienia pokazali jak bardzo są kreatywni, potrafili wykorzystać wiedzę zdobytą podczas lekcji, pokonali swój strach dotyczący wystąpienia publicznego.

Przy kolejnym zadaniu już nawet sami zaproponowali, że prace będą prezentować profesjonalnie, przed publicznością. Z dumą pokazywali swoje reklamy rachunku Junior, oraz opowiadali o ofercie.

Głównym celem lekcji było pokazanie młodzieży, że banki potrzebują pracowników o bardzo różnorodnym wykształceniu oraz umiejętnościach. Zwróciliśmy także ich uwagę na fakt, że w zasadzie wszyscy korzystają z usług banków. A zatem warto znać zasady jakimi kierują się instytucje finansowe, żeby umieć wybrać odpowiednią ofertę.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia. Ósmoklasistom szczęścia podczas pierwszego w ich życiu egzaminu oraz dobrego wyboru szkoły średniej zgodnej z ich umiejętnościami oraz zainteresowaniami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.