Wspieramy Lokalnie

dodano: 2019-01-17

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach od lat stara się wspierać lokalne inicjatywy. W minionym roku byliśmy obecni podczas Dożynek, imprez organizowanych przez Ośrodki Kultury i Sportu, zapraszaliśmy uczniów na lekcje odbywające się w Banku. Dziś chcemy powrócić do obchodów uroczystości 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach miał możliwość wsparcia inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Dyrektorka Ośrodka, Pani Izabela Beno wraz z pracownikami postanowili upamiętnić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości muralem, który zdobi frontową ścianę budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Autorem projektu jest Filip "Skont" Niziołek, młody wrocławski artysta, który w swoim artystycznym dorobku ma wiele patriotycznych prac.

Dzięki zaangażowaniu artysty, pracowników GOKBiS oraz Sponsorów powstało dzieło, które skłania do refleksji oraz jest cenną pamiątką o wymiarze artystycznym. Mural został uroczyście odsłonięty podczas oficjalnych obchodów odzyskania niepodległości w Gminie Łagiewniki. Zachęcamy do obejerzenia fotorelacji z wydarzenia jak również prezentacji tutaj

(Autorami zdjęć są: Tadeusz Szot, Iwona Wochnik, Autorzy prezentacji: Izabela Beno, Iwona Wochnik)

Zapraszamy również do Łagiewnik, dzieło robi ogromne wrażenie, zdjęcia nie oddają wszystkich walorów artystycznych.