linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Potwierdzanie tożsamości online - Bank Spółdzielczy w Kobierzycach

Napisz do nas

Potwierdzanie tożsamości online

Potwierdzanie tożsamości online z Bankiem Spółdzielczym w Kobierzycach

Jak aktywować profil zaufany – mojeID

1. Należy wejść na stronę : https://pz.gov.pl/pz/index
2. W prawym górnym rogu należy kliknąć przycisk „zarejestruj się” i wybrać panel „Bank lub inny dostawca tożsamości”
3. Następnie należy wybrać ikonę „SGB BPS” – z prawej dolnej strony ekranu.
4. W kolejnym kroku wybieramy z listy rozwijanej województwo i nawę Banku – Bank Spółdzielczy w Kobierzycach.
5. Po chwili nastąpi przekierowanie na stronę logowania do Internet Bankingu Banku Spółdzielczego w Kobierzycach.
6. Po zalogowaniu do systemu Banku Spółdzielczego w Kobierzycach, otrzymamy „listę zgód”, które potwierdzamy przyciskiem „akceptuj” i autoryzujemy za pomocą kodu SMS lub powiadomienia PUSH (akceptacja zgody PSD2).
7. Potem następuje przekierowanie na stronę Profilu zaufanego, gdzie trzeba wpisać/utworzyć Identyfikator użytkownika, zaznaczyć „Zapoznałem się z przepisami dotyczącymi profilu zaufanego i podpisu zaufanego” – potem klikamy przycisk „Zarejestruj się”.

Za pomocą utworzonego konta można logować się do e-usług administracji publicznej, dostępnych na przykład na platformie ePUAP. Pozostałe funkcje, na przykład podpisywanie dokumentów elektronicznych, uzyskasz po potwierdzeniu swojego Profilu Zaufanego.

Aby skorzystać z mojeID, należy na stronie internetowej dostawcy usługi lub urzędu, którzy udostępniają taką metodę potwierdzania tożsamości, wybrać opcję logowania lub potwierdzania tożsamości z mojeID. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku/linku, wyświetlą się ikony dostawców tożsamości – m.in. banków. Użytkownik wybiera bank, np. Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, z którym chce potwierdzić tożsamość lub przekazać dane, a następnie zostaje przekierowany na stronę banku i tam wprowadza swój login i hasło. Po zalogowaniu, każdorazowo zostanie on poproszony o wyrażenie zgody na przekazanie swoich danych. Po zatwierdzeniu przekazania danych zostanie automatycznie przeniesiony do serwisu firmy lub urzędu, z którego usług chce skorzystać.